Kategorie

Archiwa

Obluda dla ciemnoty

Czy nie irytuja nas ci wszyscy ignoranci, ktorzy nudza nam o Oswiecimu, aby nie zapominac i nie przestawac mowic? Mnie tak, a dlaczego? Bo z jednej strony pierdola glupoty, ze bylo zle, a z drugiej nie chca aby nasi (i nie tylko Polscy) zolnierze wybrali sie do Syrii na wojne z ISIS. Przeciez tam w tej chwili jest ludobojstwo na porzadku dziennym. Moze nie w takiej skali jak w Oswiecimu, ale tysiace ludzi ginie kazdego miesiaca. Ludzie nic sie nie ucza z historii. Pozwolilismy na Kambodze 1975-79, na Rwande 1994 i na wiele innych przykladow bezsensownej rzezni. I sie nigdy nie zmienimy, zawsze nasi zolnierze beda wazniejsi niz miliony cywili gdzies tam, gdzie nie bardzo nawet wiem jak na globusie znalezc.

1 komentarz do Obluda dla ciemnoty

  • ~grv

    Chciałbym tylko zauważyć, że przy obecnej sytuacji geopolitycznej, w której znajduje się Polska, posyłanie żołnierzy na wojnę z ISIS mogło by być dość lekkomyślne. Poza tym działania wojenne związane są z bardzo dużymi nakładami finansowymi, a my dopiero co odetchnęliśmy po powrocie naszego dość sporego kontyngentu z Afganistanu.
    Jest wiele krajów, które o wiele śmielej mogło by wziąć aktywny udział w konflikcie, a my moglibyśmy wesprzeć ich działania np. oddziałami inżynieryjnymi.

Odpowiedz

  

  

  

Możesz użyć tych znaczników HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>